Travel Adventure, yeni Carabinieri Corps e-bisiklet olacak…

Trekking e-bike, hem şehirde hem de dışarıda daha zorlu yollarda sürüş yapmak için en iyi çözümdür. Bu nedenle, 2023’ten itibaren, ulusal İtalyan jandarma teşkilatı Carabinieri Corps’a (“Arma dei Carabinieri”) yeni bir e-bisiklet filosu sağlanacak.

Carabinieri Kolordu Genel Komutanlığı, çevresel ve kültürel mirasın korunması, turistik yolların ve yaya alanlarının izlenmesi gibi kurumsal hizmetlerin, çoğunlukla şehir merkezlerinde olmak üzere farklı bölgelerde yürütülmesi için deneme amaçlı e-bisikletlerin getirilmesine karar verdi. E-bisikletler hizmet verdikleri süre boyunca motorlu taşıtlarla aynı görevleri yerine getireceklerdir.

Milano’daki EICMA 2022 sırasında FIVE, hızlı, güvenli ve iyi donanımlı bir e-bisiklet olan ITALWIN’in Travel Adventure modeline dayanan, Carabinieri Corps için özel olarak tasarlanmış yeni e-bisikletini halka tanıttı.

Travel Adventure, ikinci nesil merkezi motor FIVE F90, 63 mm Suntour ön askılı ve kilitlenebilir çatal ve ön ve arka hidrolik disk sayesinde asfalt yoldan şehir merkezine parke taşlı veya engebeli yollara kadar her türlü yola meydan okumak için zengin özelliklere sahiptir. frenler.
E-bisiklet filosu, hem Ravenna gibi sahil kentlerinde hem de Sorano (Grosseto eyaleti) gibi bölgedeki yükseklik farkının 900 metreye ulaşabileceği iç kesimlerde kullanılacak.

Travel Adventure ekipmanında ayrıca Kenda geniş dişli lastikler, 10 vitesli Shimano Deore vites, 576 Wh entegre pil ve 5 motor destek düzeyine sahip 3,5” arkadan aydınlatmalı LCD ekran bulunur.

Hidroformlu alüminyum çerçevenin görünümü, sıradan Carabinieri üniformasına referans olarak kurumsal Lord Blue rengi ve kırmızı ek ile özelleştirildi. E-bisiklet, FIVE’ın Bologna’da bulunan, enerji açısından kendi kendine yeten bir binada bulunan ve enerjiyi ikili bir fotovoltaik sistem aracılığıyla kendi kendine üreten fabrikasında üretilecek.

EICMA’da model, kamuoyunda büyük bir fikir birliği ile karşılandı ve İtalyan Altyapıları ve Sürdürülebilir Hareketlilik Matteo Salvini de onu kontrol etmek ve FIVE’ı tebrik etmek için geldi.
Genel Komutanlık, 6 günlük Serginin tamamı için bazı Carabinieri ajanlarını Corp’u yeni e-bisikletlerinin yanında temsil etmeleri için görevlendirdi.

FIVE ve Carabinieri arasındaki işbirliği, 2020 yılında “Benemerita”ya 60 Trail Ultra e-bisiklet tedarik edildiğinde başladı. ITALWIN Trekking modeli, filoyu yeni araçlarla zenginleştirmeye karar verecek kadar mükemmel geri bildirimler aldı.